درباره ما

انتشارات امجد ناشری خصوصی است که در حوزه دانشگاهی فعالیت دارد. علاوه بر انتشار کتاب های داخلی، مجموعه کاملی از کتاب های خارجی را در ایران عرضه می کند. این کتاب ها در حوزه کتاب دانشگاهی بوده و فعلاً فقط کتاب های حقوقی عرضه می گردد.

کتاب های خارجی در ایران با دو مشکل متناقض روبرو هستند: از طرفی کتاب های خارجی به دلیل عدم حمایت از سوی قانونگذار داخلی دارای اجازه انتشار رسمی در ایران نیستند و از طرف دیگر نسخه های چاپی وارد شده دارای قیمت بسیار بالا باتوجه به قیمت ارز می باشد. به عبارتی هم اعتبار جامعه فرهنگی ایران در نزد خارجی ها خدشه دار شده و هم اهل علم باید کتابهای عرضه شده را با قیمت بسیار گران تهیه کنند.

انتشارات امجد در صدد است تا راهکاری برای این تناقض پیدا کند به نحوی که هم اعتبار ایران را حفظ کرده باشد و هم منابع علمی را با قیمت عرفی داخل کشور عرضه نماید.

در مذاکراتی که بصورت حضوری و از طریق ایمیل با حدود هفتاد ناشر بزرگ خارجی در حوزه حقوق صورت گرفته، درخواست انتشار آثار آنها با رعایت کپی رایت داده شده است. البته ناشران آمریکایی یا بعضی از ناشران اروپایی موضوع تحریم ها را مطرح کرده اند و بیان داشته اند که امکان دریافت وجه ندارند.

بدیهی است که مشروعیت تحریم ها در حوزه علم و دانش و فرهنگ بر اساس اصول بین المللی حقوق بشر غیر قانونی و غیر اخلاقی بوده و این تذکر به ناشران فوق الذکر داده شده است. اما با وجود این، حق کپی رایت این ناشران در نزد انتشارات امجد محفوظ و مضبوط بوده و به هر طریقی که ممکن باشد، پرداخت خواهد شد.

کتاب های خارجی حقوقی در طی فرایند طولانی و با دقت انتخاب شده و مراحل قانونی انتشار آنها در داخل، هم در کتابخانه ملی و هم در اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی شده است. این انتشارات تأکید دارد که حتماً باید حقوق معنوی پدیدآورنده کتاب اعم از حقوق سرپرستی و حق تمامیت رعایت شده و احیاناً چنانچه کتابی وجود داشت که قسمت های آن ممکن بود مجوز نشر در داخل نگیرد، اصل کتاب را از گردونه عرضه حذف کرده است.

تاکنون بیش از 1500 عنوان کتاب حقوقی در زمینه های متعدد که جدید نیز منتشر شده اند، شناسایی و اطلاعات آنها در این سایت گذاشته شده است. تنوع موضوعات و اعتبار نویسندگان و ناشران حقوقی برای کتاب های ارائه شده بی نظیر بوده و تاکنون سابقه نداشته است.

این کتابها به هیچ وجه افست نگردیده و بطور انبوه منتشر نمی شود بلکه فقط اطلاعات آنها ارائه شده تا بر اساس درخواست مشتری، یک یا چند جلد بازچاپ شده و تحویل می گردد.

چند خصوصیت این روش (POD چاپ بر اساس تقاضا):

الف: عناوین کتاب ها توسط متخصص حقوقی انتخاب شده و مورد بررسی قرار گرفته است.

ب: تعداد عناوین و موضوعات جدید قابل توجه می باشد.

ج: تاریخ انتشار کتاب ها بطور معمول مربوط به چند سال اخیر است.

د: قیمت کتاب ها بر اساس عرف داخلی تعیین شده است.

ه: زمان تحویل کتاب های درخواستی بسیار کمتر از زمان درخواست و واردات کتاب است.

و: هزینه پست و ارسال بر مبنای هزینه های داخلی است.

ز: کیفیت چاپ و صحافی کتاب ها در حد کتاب های چاپ شده در کشور مبدأ می باشد.

ح: همه کتاب ها دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ط: توزیع این کتاب ها به دلیل موضوع حقوقی، توسط انتشارات مجد به عنوان بزرگترین و فعالترین تخصصی ناشر ایران که در حوزه حقوق فعالیت دارد، صورت می گیرد.